Ufak Dokunuşlarla Mutfaklarınızda Yeniliği Yakalayın

Soğuk zamanlarda evde zaman geçirmek bir o kadar güzel oluyor. Özellikle karnımızı doymuş olduğumuz ve içimizi ısıtacak içecekler hazırladığımız mutfağımız uğrak noktamız oluveriyor. Eğer siz de mutfakta zaman geçirmeyi seven bir yapıya sahipseniz, birkaç küçük dekorasyon yaparak çok güzel bir hale getirebilirsiniz.

Şık raflar kullanın

Sıradan bir mutfağınız var ise ve buna farklı bir hava katmak gibi amacınız var ise açık raf ünitelerinden yararlanabilirsiniz. Açık raf düzeni sayesinde kullanmış olduğunuz mutfak eşyalarını  pratik bir şekilde koruyabilir ve bir kaç stil düzenlemesi yapmanız mümkün. Mutfağınızın herhangi bir duvarında yer mevcut ise açık raf taktırarak şık bir görünüm verebilir ve yer açısından tasavvuf edebilirsiniz.  Raf seçerken kalınlığına dikkat göstermeniz gerekiyor. Raflarınızın daha sağlam durması amacıyla kenar kısımlarında ahşap ya da metal köşebentler kullanarak daha sağlam olmasını sağlayabilirsiniz.

Doku ekleyin

Mutfağınızda bir kaç değişik dokuya yer vererek mutfağınızda güzel bir görüntü oluşmasını sağlayabilirsiniz. Tezgahın arkasında tercih etmiş olduğunuz fayansları mutfağın açıkta kalmış duvarlarında da kullanarak mutfağınız güzel bir görüntü oluşturmanız mümkün. Ayrıca renkli kumaşlardan sandalyeler yaparak mutfağınıza canlılık katabilirsiniz. Eğer ki mutfaktaki zemin döşemesinin değişim zamanı geldiyse, artık ufak bir yenilik yapmakta yarar vardır. Parke veya seramikleri yenilenmektense, mutfağınızı güzel bir halı ile kapatmanız mümkün. Bu sayede hem masraftan kaçınmış olursunuz hem de mutfağınıza güzel bir görüntü eklemiş olursunuz.

Özgün bir tarz yarat

Mutfağınızda kendi zevkinizi yansıtan, belirten ve size ait bir kaç resim ekleyerek güzel ve özgün bir dekorasyon oluşturmanız mümkündür. Ateşin ulaşamayacağı bir şekilde, silinebilir malzemeden bir fotoğraf baskısı yapıştırıp güzel bir hava katmanız mümkün. Ayrıca mutfağınızda sıradan bir avize kullanmak yerine sizin zevkinizi yansıtan bir avize kullanmak daha iyi olacaktır.