Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı Öneriler

Evinizi dekore etmeye gelince, bütçelerin kısıtlı olduğunu bilirsiniz. Ve ister yeni başlıyor olun ister evinizi yeniden dekore ediyor olun, muhtemelen dekorasyon harcamalarınızı kontrol altında tutmanın yollarını aramışsınızdır. Yeni dekorasyon fikirlerini çok fazla zorlamadan keşfetmeye hazırsanız doğru yere geldiniz. Boşa harcamadan alanınızı dönüştürmek için hemen kullanabileceğiniz basit ve uygun fiyatlı dekorasyon ipuçlarını keşfetmek için okumaya devam edin.

Bahar resmen geldi, bu da en sevilen bahar-yay dekor aksanlarının tozunu almanın ve önünüzdeki daha sıcak günlere hazırlanmanın zamanı geldiği anlamına geliyor. Blogumuzu takip ediyorsanız, baharın yılın en sevdiğimiz zamanının bir nedenden dolayı olduğunu biliyorsunuzdur. Hava taze, güneş parlıyor ve her şey uzun kış uykusundan uyanmaya başlıyor.
Bahar, bahçenizi ekmeye ve dışarıda yürüyüşe başlamak için harika bir zaman olmasının yanı sıra, evinizi dekore etmeye başlamak için de mükemmel bir zamandır. Alanı her zamankinden daha davetkar hale getirmenin yanı sıra, evinizi bahar dekoru vurgularıyla dekore etmek, paradan tasarruf etmenin ve aynı zamanda bir sıcaklık ve yenilenme duygusu yaratmanın harika bir yoludur.
Siz de bizim gibiyseniz ve evinizi masrafsız bir şekilde yenilemek istiyorsanız bu yazı tam size göre! Pahalı yükseltmeler yerine bahar dekoru aksanlarıyla süsleyerek evinizi gereksiz harcama yapmadan nasıl güncelleyebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Mobilya, modern, güzel, fonksiyonel, uygun fiyatlı ve biraz farklı olan herhangi bir ev mobilyası veya iç tasarımdır.
Mobilya, küçük işletmelere yüksek kaliteli mal ve hizmetleri uygun fiyatlarla sunmanın yeni bir yolunu sunuyor. Mobilya konsepti, uygun fiyata kaliteli ürün ve hizmet arayan modern kadına hitap eden bir mağazadır. Sanal dünyada mal ve hizmet sunan e-ticaret sitelerinin aksine Mobilya kavramı, işletmelerin mal ve hizmetlerin sunulduğu fiziksel bir mağazadır.
Mobilya, işbirliği, destek ve mentorluk yoluyla küçük işletmeleri müşterilerle buluşturuyor. Bu program binlerce küçük işletmenin yeni zirvelere ulaşmasına, müşteri tabanlarını genişletmesine ve gelirlerini artırmasına yardımcı oldu.

Mobilya, iç tasarım için Türkçe bir kelimedir. Kelimenin birçok anlamı olmasına rağmen, en çok bir evin görsel düzenini tanımlamak için kullanılır. Modern dünyanın hareketliliği, farklı insanların ve yerlerin değişen ihtiyaçlarına uyacak şekilde yeniden tasarlanabilen ve uyarlanabilen güzel, esnek tasarımlara yönelik bir talebe yol açmıştır. Mobilya’nın özü budur: Bir evi binadan ziyade yuvaya dönüştürme yeteneği.
Son birkaç yılda kelime, modüler evlerin tasarımı ile eş anlamlı hale geldi. Modüler yapı on yıllardır var, ancak bu evlerin tasarımına mobilya denmesi ancak son zamanlarda oldu.
Bu evler fabrikalarda prefabrik olarak üretiliyor ve montaj yapılacak yerlere naklediliyor. Ucuzdurlar, hızlı inşa edilirler ve mükemmel enerji verimliliğine sahiptirler. Modüler yapı da esnektir ve gerektiğinde yeniden kullanılabilir.
Bu yazımızda mobilya’nın tarihçesini, modüler evlerle bağlantısını ve günümüz ev sahiplerine faydalarını inceleyeceğiz.

Evinizi dekore etmeye gelince, bir endişe duygusu hissedebilirsiniz. Çok fazla harcama yapmaktan ya da kişisel zevkinize uymayan bir tarza yönelmekten endişe duyabilirsiniz. Ancak, bankayı bozmadan evinizi dekore etmenin yolları var. Boş harcama yapmadan evinizi nasıl dekore edeceğinize dair daha fazla ipucu için okumaya devam edin!

Mobilya, farklı mimari tarzları birleştiren bir mimari türüdür. Farklı kaynaklardan farklı fikirlerin entegrasyonu olan bir eklektizm biçimidir. Eşsiz bir mimari tarzla sonuçlanan farklı mimari tarzların ve deyimlerin birleşimidir. Batı, İslami ve antik mimarinin farklı tarzlarının eşsiz bir birleşimidir. Eski İslam mimarisinin yeni batı tarzıyla birleşimidir. 21. yüzyılda popüler olan modern bir mimari tarzıdır.
Mobilya, modern mimari tarzların geleneksel unsurlarla uyumlu birleşimi için kullanılan genel bir terimdir. Terim Türkiye’de ilk kez 1926 yılında mimar Celal Bayar tarafından kullanılmıştır.
Hareketlilik UNESCO’ya göre 1926’da Türk mimar Celal Bayar tarafından ortaya atılan terim, yerli ve yabancı mimari üslupların bir karışımını ifade ediyor. Dolayısıyla mobilya, tek başına özgün bir mimari üslup değil, farklı üslup ve kaynakların birleşimi ve bütünleşmesidir.
Bu yazıda, bu eşsiz ve büyüleyici terimi, tanımını, mimarideki anlamını, tarihini ve örneklerini inceleyeceğiz.

İlgi çekici ve ferah bir salon dizayn etmek istiyorsanız dikkatli olmanız gereken bazı hususlar vardır. İlk olarak; şık bir salon dekorasyonu için en önemli kural doğru eşya seçimi ve bu eşyaların en düzenli biçimde odaya yerleştirilmesidir. Eğer salon mobilyalarını ihtiyacınız olan alanınıza göre seçiminizi yapmaz ve de doğru bir biçimde yerleştiremezseniz, salonlarınız size dağınık, sıkıcı ve bunaltıcı gelecektir.

Başka bir konu da mobilyalarınızı veya diğer ev eşyalarınızı yalnız boyutlarına bakarak değil, ev ortamında renk uyumu doğrultusunda bulunacakları yerlerini baz alarak da değerlendirmek gerekecektir. Bu doğrultuda eviniz için salon dekorasyonu oluştururken uyumlu renklerde mobilyalar tercih ederek düzenli bir şekilde yerleştirerek küçük olan salonlarınızı bile daha ferah ve kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

Dekorasyona başlamadan ve eşyalarınızı yerleştirmeden önce duvarlarınız için renk seçimini doğru yapın

Salon dekorasyonu oluşturulurken renk seçimi yaparken salonun büyüklüğünün metrekare alanında baz alınması gerekir. Büyük bir salonda renkleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz ama çok fazla koyu tonları tercih ederek ortamı kasvetli bir hale getirmemenizde yarar vardır. Renk konusunda kendilerini sınırlaması gerekenler aslında küçük salon dekorasyonu yapacaklardır. Çünkü küçük salon dekorasyonu oluşturacağınız bir evde mor, mavi, yeşil gibi çok daha koyu tonlardaki renkleri tercih etmeniz odanızı hem daha dar gösterecek hem de daha bunaltıcı bir hava yaratacaktır. Küçük salon dekorasyonu oluştururken dikkat etmeniz gereken daha iç açıcı canlı renkleri duvarlarınıza uygulamanız gerekmektedir.

Bize soracak olursanız duvar rengi önerileri konusunda salon dekorasyonu oluştururken tercih edeceğimiz renkler fildişi ve biraz daha açık olanı çakıl taşı rengi bunlara alternatif, lila, pudra pembesi, buzul yeşili ve camgöbeği olabilir. Bu renkleri beyaz ve tonlarıyla çok rahatlıkla kullanabilir ferah bir mekan oluşturabilirsiniz. Unutmayın ki duvar rengi konusunda baz alacağınız renkler mobilyalarınız ve odanızdaki eşyalarınız olacaktır.

Lila rengi asaletli bir renk ve oldukça fazla tercih edilir. Sizlerde bu asil renkten ve bunun yanında buzul yeşilinin ortaya koyduğu dinlendiriciliğinden yararlanın.

Hiç evine girip bir şeylerin ters gittiğini hissettiğin bir anın oldu mu? Biliyor musun, bu hiç içime sinmiyor bu otele girer girmez hissedilen. Bulunduğunuz yerden memnun olmama ve rahatsız olma hissi. Belki dekordur, belki mobilyalardır, ya da belki her ikisinin birleşimidir, ama sadece doğru hissetmeyen bir şey vardır.

Sıkı bir bütçeniz olduğunda, bazı zor seçimler yapmak zorunda olduğunuzu hissedebilirsiniz. Kolay olmayabilir ama imkansız da değil. Evinizi hala pazarlık yaparak dekore ettirebilirsiniz. evinizi nasıl dekore edeceğinize dair bazı ipuçları: