Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı Öneriler

İlgi çekici ve ferah bir salon dizayn etmek istiyorsanız dikkatli olmanız gereken bazı hususlar vardır. İlk olarak; şık bir salon dekorasyonu için en önemli kural doğru eşya seçimi ve bu eşyaların en düzenli biçimde odaya yerleştirilmesidir. Eğer salon mobilyalarını ihtiyacınız olan alanınıza göre seçiminizi yapmaz ve de doğru bir biçimde yerleştiremezseniz, salonlarınız size dağınık, sıkıcı ve bunaltıcı gelecektir.

Başka bir konu da mobilyalarınızı veya diğer ev eşyalarınızı yalnız boyutlarına bakarak değil, ev ortamında renk uyumu doğrultusunda bulunacakları yerlerini baz alarak da değerlendirmek gerekecektir. Bu doğrultuda eviniz için salon dekorasyonu oluştururken uyumlu renklerde mobilyalar tercih ederek düzenli bir şekilde yerleştirerek küçük olan salonlarınızı bile daha ferah ve kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

Dekorasyona başlamadan ve eşyalarınızı yerleştirmeden önce duvarlarınız için renk seçimini doğru yapın

Salon dekorasyonu oluşturulurken renk seçimi yaparken salonun büyüklüğünün metrekare alanında baz alınması gerekir. Büyük bir salonda renkleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz ama çok fazla koyu tonları tercih ederek ortamı kasvetli bir hale getirmemenizde yarar vardır. Renk konusunda kendilerini sınırlaması gerekenler aslında küçük salon dekorasyonu yapacaklardır. Çünkü küçük salon dekorasyonu oluşturacağınız bir evde mor, mavi, yeşil gibi çok daha koyu tonlardaki renkleri tercih etmeniz odanızı hem daha dar gösterecek hem de daha bunaltıcı bir hava yaratacaktır. Küçük salon dekorasyonu oluştururken dikkat etmeniz gereken daha iç açıcı canlı renkleri duvarlarınıza uygulamanız gerekmektedir.

Bize soracak olursanız duvar rengi önerileri konusunda salon dekorasyonu oluştururken tercih edeceğimiz renkler fildişi ve biraz daha açık olanı çakıl taşı rengi bunlara alternatif, lila, pudra pembesi, buzul yeşili ve camgöbeği olabilir. Bu renkleri beyaz ve tonlarıyla çok rahatlıkla kullanabilir ferah bir mekan oluşturabilirsiniz. Unutmayın ki duvar rengi konusunda baz alacağınız renkler mobilyalarınız ve odanızdaki eşyalarınız olacaktır.

Lila rengi asaletli bir renk ve oldukça fazla tercih edilir. Sizlerde bu asil renkten ve bunun yanında buzul yeşilinin ortaya koyduğu dinlendiriciliğinden yararlanın.