Mekanınızı Anında Dönüştürecek 50 Kolay Ev Dekorasyonu Fikri

Evinizin bir tasarım güncellemesi için zamanı gelmişse, ancak sınırlı bir bütçeniz varsa ve daha da az zamanınız varsa, doğru yerdesiniz.

Boş Şömine Stili
Boş bir şömineyi nasıl şekillendireceğinizi yeniden düşünün. Bu doku açısından zengin ortamda, iç mimar Leanne Ford, çömlek ve sanat eserlerini sergilemek için boş bir şömineyi küçük bir galeriye dönüştürdü.

Başlamanıza yardımcı olacak 50 ev dekorasyonu fikri düşündük. Vurgulu duvar, renkli ampul veya yeni atma yastığı gibi basit bir şeyle (veya yeniden dekore ettiğiniz sokakta değilse kırk yedi başka ev dekoru fikri), tüm alanınız taze, modaya uygun ancak zamansız hissedebilir ve rafine.

Sonuçlar çok daha uzun sürmüş gibi görünse de, bu dekorasyon fikirlerinin her birini bir gün içinde halledebilirsiniz.

Pencerelerinizi İyileştirin
Doğru pencere muamelesini eklemek büyük bir fark yaratabilir. Özellikle eğlenceli bir desene sahip Roma tonlarını seviyoruz. Yatak odasının bu rüya gibi pembe bulutunu tasarlayan iç mimar Hakan hasyakan, “Dekorasyon 101’e aykırı, ancak küçük desenleri birlikte kullanmak göze daha kolay gelebilir” diyor.

Siyah Boyadan Korkmayın
Yumuşak siyah boya rengi bu yatak odasında (bu spesifik gölge

Korkulukları olan) daha hafif renk tonu ile elde etmek mümkün asla şekillerde özel ve mahrem hissettiriyor.

Eklektik mobilyalar, karanlığa da hoş bir şekilde katkıda bulunur ve daha canlı ve ev gibi bir hava katar.

Bir Kitaplığa Yeniden Stil Verin

Mürekkep lekeli ahşaptan modern yan sandalyeye ve temiz astarlı merdivene, hakan hasyakan tarafından tasarlanan bu ev kütüphanesi , geleneksel tasarımın muhteşem bir çağdaş yorumudur. Kitapları kitaplarla doldurabilirsiniz ya da bir kitap duvarının monotonluğunu kırmak için dekor aksanları ve vazolar ve heykeller gibi aksesuarlar ekleyebilirsiniz. Veya kitaplarınızın renk koordinasyonunu yapın. Sadece daha uyumlu hissetmekle kalmayacak, aynı zamanda koleksiyonunuzda çok sayıda parlak renk varsa, daha da öne çıkacaklardır.

Rahat Bir Okuma Noktası Oluşturun


Belirlenmiş okuma köşesi yok mu? Sorun değil. Evinizde okuma köşesine dönüştürmek için artık bir gayrimenkul yoksa, resmi oturma odanızı çift görevli rahat bir salon alanı olacak şekilde tasarlayın. Hakan hasyakan burada stratejik olarak hem sofistike hem de ev hissi veren, tek başına eğlenmek veya gevşemek için mükemmel kumaşlar ve şekiller içeren mobilyaları seçti.