Küçük Salonları Büyük Gösterecek Dekorasyon Fikirleri

Küçük salonları büyük gösterecek dekorasyon fikirleri sizin için pratik çözümleri ortaya çıkaracak ve rahat etmenizi sağlayacaktır.

Küçük salonları büyük gösterecek dekorasyon fikirleri ferah bir salonunuz olmasa bile boğuk görünümden kurtulmanızı sağlar. Küçülen metrekareler ve odalar, daha minimalist mekanların tercih edilmesine neden oldu. Bu alanlarda kullanacağınız birçok eşyayı da aynı ölçüde küçük ve kullanışlı ürünlerden yana seçmeniz önem kazandı. Farklı özellikleri bulunan eşyalarla birlikte kullanacağınız dekorasyon ürünleri, iyi bir sonuç almanızı kolaylaştıracaktır. Yaşam alanlarınızı daha kaliteli ve özel bir hale getirmeniz oldukça kolay olabilir.

Az Eşya Kullanın

Kaliteli ve özel bir ürün tercih ettiğinizde daha az eşya kullanabilirsiniz. Böylece gereksiz eşyalardan kurtulup daha kullanışlı alanlar oluşturmanız da mümkün olabilir. Küçük salon dekorasyonu minimalist bir dekorasyon stilinin benimsenmesiyle mümkün olacaktır. Az ama öz eşya kullanarak daha nitelikli bir mekan yaratabilirsiniz. Bunun için İskandinav tarz dekorasyondan ilham alabilirsiniz. Açık renkler, ahşap detaylar ve “yeterli” eşyalar tercih etmeniz gerekecektir.

Doğru Renkleri Seçin

Koyu renkler daha dar bir alan görünüme neden olur. Bu yüzden renk seçiminizi duvarlar ve parkeler için daha açık tonlardan yana seçmelisiniz. Koyu renk tonları yerine daha açık renkler seçerseniz daha aydınlık ve ferah bir görünüm oluşturmanız da kolay olacaktır. Geniş bir ayna, salonunuzu daha aydınlık ve geniş göstermenize yardımcı olacaktır.

Aksesuarları Sınırlayın

Salon dekorasyonu için aksesuar kullanımını sınırlayabilirsiniz. Özellikle tablolar, duvar dekorasyonu ürünleri ve benzer birçok aksesuarı olabildiğince az kullanmanızda yarar vardır. Bununla birlikte sehpa ve zigon kullanımı konusunda da sınırlama getirmeniz oldukça uygun olacaktır. Kaliteli ve özel aksesuar kullanımı söz konusu olacağından farklı özelliklere sahip olan birçok ürün tercih edebilirsiniz. Özellikle işlevsel modelleri kullanmalısınız.

Depolama Alanı Açın

Elbette ki fazla olan eşyaları ortadan kaldırmak önemli olacaktır. Bunun için küçük salon için dekorasyon uygulamaları, yapılırken raf sistemleri ve depolama alanları kullanılacaktır. Farklı dekoratif ürünler ve aksesuarları kullanabilirsiniz. Ancak daha minimal çözümler söz konusu olduğunda sandıklı bir orta sehpa tahmin edeceğinizden çok iş görecektir.