Kış Mevsimi Ev Dekorasyonu İçin 10 Fikir

Kış Mevsimi Ev Dekorasyonu İçin 10 Fikir

Kış varlığını hissettirmeye başladığında evin içinin rahat ve sıcak olması hem sizin mutlu hissetmeniz açısından, hem de kış sezonu tarzını evinize yansıtmanız açısından keyifli olabilir. Kabarık ve yumuşak kumaşlar, battaniyeler ortaya çıksın ve evi tekrardan dekore etmeye başlayın.

1. Yumuşak ve Rahat Kumaşlar

Kışın evin içinde her şey rahatlığa dayalı olmalıdır. Dışarı soğuk ve nemliyken, siz evin içinde rahat ve sıcacık olmak istiyorsanız evinizi dekore ederken ağır kışlık perdeleri, battaniye ve rahat yumuşak kumaşlarınızı saklandıkları yerden çıkartmalısınız.

2. Kış Dekorasyonu Halı ve Kilimler

Belki yaz mevsiminde halıları kaldırdınız, yıkattınız ve bir daha sermediniz. Ama artık kış geldiğine göre evin tüm yerlerine halı ve kilim eklemenin zamanı geldi. Soğuk zeminlerde yürümek hoş hissettirmez. Ama halılar evi çok daha sıcak ve davetkar gösterir.

3. Doğal Aksesuarlarla Dekorasyon

Odalarınızı doğal aksesuarlarla dekore etmek için; çiçek, ahşap, taş, çam kozalakları, yapraklar gibi doğal unsurları kullanın. Hepsini bir sepet içine buket halinde yerleştirin, biraz hayal gücünüzü kullanın. Hatta yemek masasında dalları da kullanarak doğal bir dekorasyon süsü oluşturun.

4. Dekorasyon İçin Cam Aksesuarlar Kullanabilirsiniz

Çam kozalaklarını, kuru yaprakları, ağaç dalları, mumları ve hatta çubuk tarçınları bile süslemeleriniz kullanın ve bunları cam kaplara yerleştirin. Kavanoz, fanus, boş şarap şişeleri, hayal gücünüze göre her şey bu tarz dekorasyonlarda yaratıcılık sağlayabilir.

5.  Tekrar Tekrar Kullanın

Ev dekorasyonunuzu değiştirmek için büyük bir bütçeye sahip olmanıza gerek yok, sadece biraz hayal gücü ve yaratıcılık. Ev dekoru için güzel odak noktaları oluşturmak için fıçı, şarap şişesi, farklı şekillerde kavanoz gibi objeleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

6. Kış Dekorasyonunun Vazgeçilmezi Şömine

Keşke hepimizin evinde şömine olabilme ama maalesef bu mümkün değil. Yine de şöminesi olan şanslı kişiler için dekorasyon fikirlerimiz arasında, kesinlikle şöminenin karşısında rahat bir oturma alanı oluşturmaları var. Bir dizi rahat koltuk ya da kanepe ve önüne bir sehpa ile kış boyu oradan ayrılmak istemeyeceksiniz.

7. Şömineniz Yoksa Dekorasyonu Mumlarla Zenginleştirin

Şömine yoksa endişe etmeyin. Odanızda sıcacık ve romantik bir ruh hali ayarlamanız için mumları kullanabilirsiniz. Mumları yemek masanızda ya da evin herhangi bir bölümünde, orta sehpanın üzerinde hatta banyonuzda bile kullanabilirsiniz.

8. Dekoratif Kokular

Evinizin ekstra rahat ve çekici hissettirmesini sağlamak için tarçın çubukları, vanilya kokulu taşlar ya da kokulu mumlar ile harika bir ambiyans yaratabilirsiniz.

9. Dekorasyon Tarzınızı Değiştirin

Duvarlarınızı kış mevsimi için ideal, dinlendirici tablolarla kaplayabilirsiniz. Hatta yeteneğiniz ve zamanınız varsa kendi tarzınızı yansıtarak siz resim yapmaya ne dersiniz?

10. Evde Sıcak Tonlarda Aydınlatma Tercih Edin

Kışın güneş ışınlarının etkisi hem sıcaklık, hem de ışık bakımından çok güçlü olamayacağı için; ev içinde sıcak tonlarda aydınlatma unsurları kullanın.