Dekoratif Abajur Modelleri ve Aydınlatma

Dekoratif Abajur Modelleri ve Aydınlatma

Evlerin dekorasyonunda en ufak bir aksesuarın kullanımının bile ortama kattığı hava ile farklılık yakalanabilir. Çeşitli dekoratif ürünler bu arayışa iyi bir cevap olabilir. Bunun yanında sayısız dekoratif abajur modelleri ile de ev dekorasyonunda dikkat çektiği gözlemlenebilir. Aydınlatma iyi bir tercih yapıldığı takdirde evde eşyaların ve ortamın güzel görüntüsüne en büyük katkıyı veren aksesuarlardan biridir. Sayısız dekoratif aydınlatma modelleri ile en uygun seçime varılabilir.

Yerden Aydınlatma Modelleri

Ayaklı olan ve yere koyulan modellerdir. Uzun veya kısa olabilir. Bir tane büyük parçadan oluşabileceği gibi ikili veya üçlü kombinasyonlarla da zengin bir görüntü elde edilebilir. Odanın havasına uygun bir tercih yapılırsa kolaylıkla ortamın bir parçası haline gelebilir. Örneğin daha Nostalji görüntüye yer verilen odalarda, aydınlatmalar daha klasik modellerden seçilmiş olabilir veya daha modern bir görüntüye sahip odalarda aydınlatmalarda desen ve model olarak modernliğe ayak uyduracak cinsten seçilebilir. Aydınlatmada kullanılan renklerde önemlidir. Örneğin nostaljik görünümlü odalarda sarı ışık daha fazla tercih edilebilir.

Tavandan aydınlatma modelleri

Avize şeklindedir ve tavana asılarak kullanılır. Odanın büyüklüğüne göre bir veya birkaç aydınlatmadan yararlanılabilir. Ortamın görüntüsüne göre seçilebilirler. Klasik ve modern modeller bulunabilir. Örneğin bazı taşlı abajur modelleri modern bir havanın tamamlayıcısı olacaktır. Bununla birlikte tavanda belirli aralıklarla oluşturulan küçük aydınlatmalarla görüntü desteklenebilir.

Duvardan Aydınlatma Modelleri

Evin birkaç yerine bulunabilir ve duvara asılarak kullanılır. Sadece bulunulan köşeyi aydınlatmak isteyenler için iyi bir seçim olabilir. Ortamın havasına göre farklı modeller tercih edilebilir. Genelde evlerde köşelere yakın bölümlerde bulunur. Ancak isteğe göre farklı yerlerde de kullanılabilir. Dekorasyon için aydınlatma modelleri, sadece aydınlatma da kullanılmasıyla değil görünüm olarak da ortama şıklık katmasıyla evlerde istenilen havanın sağlanmasına yardımcı olur.