5 Mutfak Dekorasyon Fikiri

5 Mutfak Dekorasyonu Tüyosu
Mutfaklar neredeyse evimizde en çok kullanılan yerlerdir. Bu tarz yerlerin gözümüze hitap etmesi gerekir çünkü ne kadar güzel olduğunu her gördüğünüzde içiniz evinize daha fazla ısınır. Gerekli, gereksiz her şeyi bazen mutfağımızda bulundurabiliyoruz bu eşyalar hep gereksiz yer kapladığı gibi gözümüzü de yorabiliyor. Bu eşyaları düzene sokmak ve doğru renk sıkalasına uydurmak her zaman sizin elinizde.


1- Küçük Mutfaklar :
Eğer mutfağınız boyut olarak küçükse ya da basık bir yapıdaysa bütün mutfak eşyalarını beyaz olarak kullanması iç kısmın daha ferah ve daha kullanışlı gözükmesini sağlayacaktır.
2- Eski tarzda ( eski tarz tahta mutfaklar) :
Bu tarz mutfaklarda dolapların renkleri siyah ya da beyaz renklere boyanırsa eski tarzdan yeni moda sakin dolaplara dönecektir. Mutfak tezgahını ve duvarlarını çini benzeri taşlarla doldurmak mutfağın yeni moda olmasını sağlar. Mesela mutfak dolaplarınızı beyaza boyayıp, alt duvarlarına siyah beyaz çini taşları dizip, mutfak tezgahını siyah mermer seçerseniz çok modern duracaktır.
3- Dolap İçi Kolay Dekorasyon :
Dolaplarınızın içine tabak düzenleyici demirlerden alabilirsiniz, bu demirler sayesinde dolabınıza aynı anda 2 tür tabak ve bardak dizi mini kolaylaştırır. Dolap içi düzeni sağlar ve hoş bir görüntü oluşturur.
4- Eşya Renk Düzeni :
Mutfağınızı düz bir renk üzerine kurmaya özen gösterin rengarenk mutfaklar, renkli renkli eşyalar artık mutfaklarda çok tercih edilmiyor. Eşyalar genel olarak gri, beyaz ya da siyah ağırlıklı seçiliyor. Bu renkler evin hoş görünmesini sağlıyor. Ama bu renkleri kullanırken temiz tutmaya da özen göstermelisiniz. Eğer mutfak tezgahını beyaz yaptırmayı düşünürseniz evet bu çok hoş bir görüntü oluşturacak ama temiz tutmak biraz zorlaşacaktır.
5- Modern Mutfaklar :
Mutfak alanınız dar ise mutfağınıza duvar destekli bir masa yaptırabilirsiniz. Ayrıca mutfağınızı güzelleştirmek için bütün eşyalarınızı düzenli tutmanız çok önemlidir. Mesela bütün eşyaların kesin bir yeri olması gerekir. Ayrıca eşya takımlarını da uyumlu kullanmaya dikkat etmelisiniz. Küçük eşyalarınızın eğer renklerini beğenmiyorsanız onları sprey boyayla boyamayı deneyebilirsiniz. Şunu unutmayın ki değişiklik her zaman evinize iyi gelecektir ve burada yapabileceğiniz bir çok şey sizin kendiniz yapabileceğiniz şeylerdir.

Dekorasyon Fikiri